UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru COVID-19 bude ve veřejné dopravě s platností od pondělí 30. 3. 2020 do odvolání na všech autobusových regionálních linkách zajišťovaných Zlínským krajem znovu zaveden provoz podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách. „Opětovně tak budou zajištěny i autobusové spoje, které v ranních a večerních hodinách využívají cestující pro cestu do práce a z práce,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy. V platnosti však zůstává omezení dálkových spojů. Dálkové spoje jedoucí do Brna z Uherského Brodu, Uherského Hradiště jsou do 13.4.2020 zrušeny!.

V železniční dopravě zůstávají v platnosti krizové jízdní řády platné od 24. 3. 2020. Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději 30. 3. 2020. Nové jízdní řády s platností od 30. 3. 2020 budou nejpozději od soboty 28. 3. 2020 dostupné také na webovém portálu ID ZK, který spravuje společnost KOVED, viz  https://www.id-zk.cz/jizdni-rady.

ZÁKAZ VSTUPU DO AUTOBUSŮ BEZ ZAKRYTÉHO OBLIČEJE

V souvislosti s pokračující epidemií koronaviru a v souladu s rozhodnutím Zlínského kraje platí od 18. 03. 2020 zákaz vstupu cestujících do autobusu bez zakrytého obličeje rouškou, šálou, šátkem nebo podobným vhodným způsobem. Cestující, který nebude respektovat tento zákaz může být vyloučen z přepravy v souladu s platnými Smluvními přepravními podmínkami.

Toto opatření platí do odvolání pro všechny autobusy dopravce ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.

Zákaz vstupu bez zakrytého obličeje