Srdečně zveme všechny na 11. Slavnosti na Velkém Lopeníku, které se uskuteční v sobotu 16.7.2016.

Začátek této již tradiční a širokou veřejností oblíbené společenské akce plánujeme na cca 10:45 krátkým úvodním slovem, zdravicí, přivítáním hostů z řad starostů okolních obcí z české i slovenské strany a všech návštěvníků. Zhruba v 11 hodin pak začne Mše svatá, kterou bude celebrovat  PaedDr. PhDr. Martin Klement, Kaplan Bošácké farnosti. Na mši pak naváže zapálení vatry přátelství a bohatý kulturní program plný folkloru. Jako první vystoupí stále oblíbenější kopaničárská muzika Metošé, která bude průběžně s přestávkami provázet návštěvníky celým odpolednem. Tu posléze vystřídají sestry Konečné z Vyškovce. Mimo jiné dojde i na vystoupení mužského pěveckého sboru Mužáci z Korytné a chybět nebudou ani místní harmonikáři z Lopeníku a Nové Bošáce. Kromě skvělé muziky a zpěvu se mohou návštěvníci těšit na grilované prasátko, guláš, točené pivo i limo a různé další pochutiny. Samozřejmostí bude také možnost shlédnout vše z ptačí perspektivy z vrcholu 22 m vysoké rozhledny na Velkém Lopeníku v jejímž nejbližším okolí se bude celý program odehrávat.

K dopravě na Slavnosti lze využít autobus, který vyjíždí z Březové v 9:30 hodin a pokračuje až na Malý Lopeník k altánku. Nastoupit do něj bude možné na jednotlivých autobusových zastávkách.

Celá akce se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka

Pozvánka na Facebooku